Kategórie
Recepty

RECEPT: Machová torta

koláčový muž
Machová torta

Ingrediencie na cesto: 150 g baby špenát, 3 ks vajce, 100 g cukor trstinový, citrónová kôra z jedného citrónu, 1 PL citrónová šťava, 175 ml olej repkový, 250 g múka hladká špaldová, 1 balíček kypriaci prášok do pečiva.

Ingrediencie na náplň: 250 g mascarpone, 250 g tvaroh jemný, 100 g cukor trstinový, 1 vanilkový cukor, 1 PL vanilková pasta Dr. Oetker, 250 g kyslá smotana, šťava z polovice citróna, mix ovocia.

Postup: V mise vyšľaháme vajcia s cukrom elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni do peny. Pridáme kôru, šťavu a múku zmiešanú s kypriacim práškom a vymiešame dohladka. Oddelíme si tretinu cesta a do nej primiešame a zmixujeme špenát. Cestá nanesieme do vymastenej formy vyloženej papierom na pečenie a uhladíme. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.Korpusy necháme vychladnúť, zelený rozdrobíme do misky a hnedý prekrojíme pozdĺžne. Náplň si pripravíme zmiešaním všetkých ingrediencií. Spodný diel korpusu potrieme menšou časťou náplne. Zakryjeme druhým dielom korpusu a zvyšnou náplňou potrieme povrch a okraje torty. Rozdrobený korpus nanesieme na povrch a strany torty a zľahka pritlačíme. Na vrch môžeme dať rôzne ovocie .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *